Výlety

Dovoľte nám predstaviť Vám Ostrihom, bývalé hlavné mesto Uhorska, ktoré leží na hranici Slovenska a Maďarska. Hranicou týchto dvoch krajín na tomto mieste je rieka Dunaj, a sú spojené mostom Márie Valérie, ktorý bol znovu otvorený v roku 2001.

Vedeli ste, že s Bratislavou sú späté významné židovské osobnosti ako napríklad maliar Adolf Frankl, či zakladateľ bojového umenia Krav Maga? Že v Jeruzaleme sa dodnes nachádza Prešporská ješiva? Tematická prehliadka.

Jazda ako za starých čias. Hrkot kolies o čadičové kocky v centre mesta je ako živá spomienka na to, ako sa v Bratislave jazdilo kedysi na prvých automobiloch. Prejazd historickým centrom zažijete s príjemným vánkom v tvári.

Pozrite si s nami „Paríž východu“ Budapešť. Panoramatická prehliadka zahŕňa obe časti mesta, hornatú Budu ako i rovinatú Pešť. Nezabudnuteľný pohľad na mesto sa vám naskytne z rozprávkovej Rybárskej bašty na záver prehliadky.

Ponúkame Vám kombinovanú prehliadku Viedne, ktorá pozostáva z autobusovej prehliadky mesta zahŕňajúc slávny viedenský Ring, na ktorom sa nachádzajú významné pamiatky, a pešej prehliadky historického centra. 

Vínna cesta je charakteristická nielen svojou ponukou miestnych vín, ale aj históriou, gastronómiou a celoročnou ponukou rozličných podujatí. Výlet spojený s ochutnávkou bielych i červených odrôd s patričným výkladom.

V malebnom regióne Malých Karpát, neďaleko obce Častá sa nachádza stredoveký hrad Červený Kameň, ktorého počiatky siahajú do 13. storočia. Na hrade je v súčastnosti múzeum, a je obľúbenou kulisou pre filmárov. 

Počas autobusovej prehliadky vám ukážeme najskôr širšie centrum mesta, kde uvidíte historické ako aj moderné dominanty mesta počnúc Dómom Svätého Martina, mestských hradieb. Prezidentský palác, Úrad vlády, a iné.

Príbehy a tajomstvá. Práve nimi dýcha gotický dóm svätého Martina – hlavný bod našej prehliadky. Katedrála bola korunovačným miestom uhorských kráľov. V tejto katedrále korunovali 11 uhorských kráľov a 8 kráľovien. 

Historické centrum Bratislavy je ako stvorené na príjemné prechádzky historickými uličkami lemovanými kaviarničkami, z každého paláca na vás dýcha kus histórie. Naši sprievodcovia vám prezradia tajomstvá týchto výnimočných miest. 

Devín je starobylý hrad vypínajúci sa na brale nad sútokom riek Devína a Moravy. Je to miesto, ktoré sa spája s mnohými legendami i s históriou našej krajiny. Po prehliadke hradu degustujeme 5 vzoriek ríbezlového vína, miestnej špeciality.

Mestom sa ozýva klopkanie podpätkov o čadičové kocky a hrkot prvých áut tých najbohatších. Spoza rohu sa ozve trúbenie prichádzajúcej červenej električky. Zavezie Vás k obľúbeným atrakciám a nevynechá ani kultúrne a historické miesta.

TOP

Príbehy, ktoré sa Vám doslova vryjú pod kožu, poznajú naši sprievodcovia a radi sa s Vami o ne podelia. Ak ich spojíte s ochutnávkou kvalitnej čokolády, doprajete si v Bratislave jeden z najpríjemnejších zážitkov.

Tento výlet spojený s návštevou domácnosti v Šenkviciach je určený špeciálne pre zahraničných turistov, ktorí chcú spoznať každodenný život na Slovensku. Niekoľko velmi milých rodín vám otvorí svoj domov a ukáže vám, ako žijú. 

Nielen sláva a rozkvitajúce mestá patria k našej minulosti. Podpísali sa na nej obdobia, pri ktorých sme radi, že ich spomíname už len v minulom čase. Komunizmus v podobe šedých budov spoznáte počas autobusovej prehliadky.

Počas prehliadky historického centra navštívime i mestskú galériu Primaciálneho paláca, kde máte možnosť obdivovať unikátnu zbierku šiestich anglických tapisérii, ktoré znázorňujú antickú legendu „Hero a Leandros“.