Viedeň

Viedeň je jedno z najkrajších miest v Strednej Európe.
Nachádza sa na Dunaji, ktorý ju spája s inými európskymi metropolami ležiacimi na tejto obrovskej rieke – smerom na západ je to Pasov, na východe, iba necelú hodinu cesty loďou je to Bratislava, viac po smere toku rieky nasleduje Budapešť a Belehrad.

Viedeň je mesto plné histórie, pamiatok, múzeí, palácov, prekrásnych parkov a nezabudnuteľnej atmosféry s príjemnými kaviarničkami a cukrárňami.

Ponúkame Vám kombinovanú prehliadku Viedne, ktorá pozostáva z autobusovej prehliadky mesta zahŕňajúcu slávny viedenský Ring, na ktorom sa nachádzajú významné pamiatky ako Uránia, palác Belvedere, Opera, Parlament, sídlo Habsburgovcov Hofburg, Radnica, Burgtheater, Univerzita.

Historickú časť mesta je potrebné objavovať pešo, preto druhá časť prehliadky začína od slávneho múzea Albertina, pokračujúc ku kostolu svätého Štefana, cez Graben – bývalú mestskú priekopu, ju ukončíme pri Hofburgu, kde máte čas na individuálnu návštevu cisárskej rezidencie alebo si budete radšej vychutnávať viedenskú atmosféru v niektorej zo známych kaviarní či cukrární.

Môžete ochutnať aj praclíky, ktoré v 16. storočí zachránili Viedenčanov pred Turkami. Praclikári totiž už v noci pripravovali praclíky na ráno a počuli, ako sa Turci pokúšajú vykopať tunel popod hradby, ktorým by sa dostali nepozorovane do mesta.

Na návštevu Viedne určite nezabudnete, veď na každom kroku vás bude sprevádzať živý obraz excentrickej cisárovnej Sissy, hudba Straussa a Mozarta a nezabudnuteľné obrazy Klimta.