Pešia prehliadka

Historické centrum Bratislavy je ako stvorené na príjemné prechádzky historickými uličkami lemovanými kaviarničkami, z každého paláca na vás dýcha kus histórie tohto starobylého mesta. Naši sprievodcovia vám prezradia tajomstvá týchto výnimočných miest.

Vaša prehliadka začne pri monumentálnej budove Slovenského národného divadla. Cestou po rozsiahlej promenáde sa v lete občerstvíte chutnou zmrzlinou a v zime vás zahreje hriatô a horúca medovina, špeciality, ktoré nikde inde na svete neochutnáte. Na konci promenády sa Vám predstaví gotický dóm svätého Martina – najznámejšia sakrálna budova v celej Bratislave.

Do pešej prehliadky sme zahrnuli všetky bratislavské „NAJ“, ktoré Vám nesmú uniknúť. Najstaršia univerzita založená na území Slovenska, najužší dom, najstarší kostol a jedno z najobľúbenejších miest Bratislavy, Michalská brána, sa Vám predvedú vo svojej plnej kráse. Nevynechali sme ani Hlavné námestie, Primaciálny palác a niekoľko ďalších prekvapení, ktoré sa postarajú o Vašu spokojnosť a nezabudnuteľné zážitky.

Budete sa môcť vyfotiť na nádhernom Hlavnom námestí s Rolandovou fontánou, ktorá v skutočnosti nezobrazuje slávneho bretónskeho rytiera. Dozviete sa, aké fantastické legendy a príhody sa k tejto dôležitej mestskej fontáne viažu.

Hlavnému námestiu dominuje aj čarovná budova Starej radnice. Steny radnice sú svedkom pohnutých dejín mesta, ešte dnes je možné vidieť delovú guľu z čias napoleonských vojen. Dozviete sa, ako sa vie socha panenky Márie vysporiadať s nečistotou v meste, a aj to, koho nezničiteľný portrét je na fasáde radnice.