Výlet s návštevou slovenskej domácnosti

Tento výlet spojený s návštevou domácnosti v Šenkviciach je určený špeciálne pre zahraničných turistov, ktorí chcú spoznať každodenný život na Slovensku.

Šenkvice je stará vinárska obec, ktorá bola bola počas tureckej invázie na Balkán osídlená Chorvátmi. Dodnes sa tu pestuje víno. Šeknvice si zachovávajú aj svoje tradície a veľmi pekný kroj, ktorý si uchovávajú ešte v mnohých rodinách a obliekajú pri slávnostných príležitostiach.

Bohaté ornamenty na slovenských krojoch sú neuveriteľne rozmanité. Je možné ich vidieť nielen na ľudovom oblečení, ale aj na keramike, ako súčasť výzdoby obydlí, nábytku a na výšivkách. Určite si nájdete medzi tradičnou tvorbou nádherné suveníry s prekrásnymi ľudovými vzormi.

Niekoľko velmi milých rodín vám otvorí svoj domov a ukáže vám, ako žijú, ochutnáte tradičnú slovenskú kuchyňu. Sú to rodiny, ktoré sa venujú tradičným slovenským remeslám ako je pestovanie viniča a výroba vína, výroba keramiky a farmárstvo.

Náš sprievodca vám počas cesty autobusom porozpráva všetko o Slovensku a jeho histórii, kultúre, tradíciách a odpovie na vaše zvedavé otázky.

Či si už vyberiete výrobu vína, kŕmenie zvierat na farme, alebo ste viac umelecky založení a chcete si vyskúšať výrobu vlastnej keramiky, tento program je niečo, na čo tak skoro nezabudnete.