Prehliadka Bratislavy autobusom

Ponúkame vám možnosť pohodlnej prehliadky mesta autobusom, počas ktorej vám ukážeme najskôr širšie centrum mesta, kde uvidíte historické aj moderné dominanty mesta ako sú Dóm Svätého Martina, mestské hradby, Prezidentský palác, Úrad vlády a aj najvyššia budova mesta stojí za povšimnutie.

Nádherný výhľad sa vám naskytne od pamätníka Slavín. Slavín je pamätník a zároveň cintorín pre takmer sedem tisíc vojakov Červenej armády, ktorí padli pri oslobodzovaní Bratislavy koncom Druhej svetovej vojny.

V Bratislave je ešte jeden vojenský cintorín s hrobmi vojakov padlých v Prvej svetovej vojne, nachádza sa v Petržalke ukrytý na hranici s Rakúskom.

Autobusovú prehliadku zavŕšite návštevou hradného areálu so zaujímavým výhľadom na mesto.

Na záver vás čaká pešia prechádzka historickým centrom. Prejdete sa od Michalskej brány, po mestskom korze na hlavné námestie a uvidíte všetky významné pamiatky mesta. Starobylé Františkánske spolu s Primaciálnym námestím vypovedajú o bohatej cirkevnej histórii a nachádzajú sa na nich dva najkrajšie paláce v Bratislave, Mirbachov palác, v ktorom v súčastnosti sídli Galéria mesta Bratislavy a Primaciálny palác.

Rozhodne nevynecháme ani slávne kaviarne a bronzové sochy a mestské fontány. Nikto nemôže opustiť Bratislavu bez fotky s novým maskotom mesta, sochou Čumila a s fotkou dobráckeho Schöner Náciho, ktorý vás z diaľky zdraví svojím cylindrom a nezabudnuteľným úsmevom. Uvidíte historickú budovu Slovenského národného divadla a Slovenskej Filharmónie na nábreží Dunaja. Náš sprievodca vás oboznámi s históriou ale i s legendami mesta.