Budapešť

Navštívte s nami Budapešť, prezývanú aj „Paríž východu“. Naši sprievodcovia vás zoznámia s pohnutou históriou a najvýznamnejšími turistickými zaujímavosťami hlavného mesta Maďarska.

Dozviete sa, že už začiatkom nášho letopočtu sa tu nachádzalo hlavné mesto rímskej provincie Dolná Panónia a po niekoľko storočí bola hlavným mestom Uhorského kráľovstva. Tohto titulu sa ale musela Budapešť počas tureckej prítomnosti vzdať v prospech Prešporka, dnešnej Bratislavy, ktorú Turci neobsadili.

Panoramatická prehliadka zahŕňa obe časti mesta, hornatú Budu i rovinatú Pešť, kde uvidíte slávne pamiatky nachádzajúce sa na Adrássiho ulici, ako sú Opera, Námestie hrdinov, slávna tržnica či kostol svätého Štefana a najväčšia synagóga v Európe, v ktorej hral aj slávny Franz Liszt. Pripravte si fotoaparáty na prekrásnu budovu Parlamentu, ktorá pripomína budovu britského parlamentu a je v nej takmer 20 kilometrov chodieb.

Po reťazovom moste sa dostaneme do historickej časti budínskeho hradu s korunovačným kostolom svätého Mateja, v ktorom korunovali slávnu Sissy a jej manžela za uhorských panovníkov. Neverili by ste, že tento kostol bol pred niekoľkými storočiami mešitou.

Nezabudnuteľný pohľad na mesto sa vám naskytne z rozprávkovej Rybárskej bašty, kde si vychutnáte mesto ako na dlani.